Drukuj

W Łodzi odbyło się posiedzenie Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Podczas obrad m.in. przyjęto budżet na przyszły rok oraz dyskutowano nad zmianami w prawie wewnętrznym Kościoła w kontekście ochrony danych osobowych.

Posiedzenie Synodu miało miejsce 18 listopada w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Łodzi. Rozpoczęło się nabożeństwem synodalnym, w czasie którego na duchownego Kościoła został ordynowany Michał Koktysz.

Podczas obrad radca Konsystorza Katarzyna Karpińska zaprezentowała projekt budżetu Kościoła na 2018 r. Synodałowie dyskutowali m.in. o ofiarności członków Kościoła, inwestycjach w nieruchomości, finansowaniu JEDNOTY. Budżet został przyjęty.

Podjęto również temat zmian w prawie wewnętrznym Kościoła w zakresie ochrony danych osobowych. Zmiany te są konieczne ze względu na regulacje Unii Europejskiej. Prace nad nimi będą kontynuowane w przyszłym roku. Prezes Konsystorza Witold Brodziński poinformował też, że Konsystorz powołał zespół ekspercki, który ma przygotować projekt pragmatyki służbowej Kościoła.

więcej: jednota.pl